İletişim Fakültesi


Bahçeşehir Üniversitesi

Genel Bilgiler


İletişim dünyası her gün karşımıza çıkan yeni bir teknolojik buluş, yaratıcı bir yaklaşım, hepimizi şaşırtan gelişmeleriyle çok renkli bir dünya. Sinemanın sınırsız evreni, televizyon, web tabanlı etkileşimli siteler, animasyonlar, advergame, viral reklamlar ve daha birçoğu hayatımızda giderek daha da önemli bir yer tutuyor."Öğrencilerimizi, geleceğin iletişim dünyasının en iyileri arasında yer almaları için hazırlıyoruz."
Bahçeşehir İletişim Fakültesi olarak amacımız bu teknolojik iletişim ortamının dinamiklerine hâkim, yaratıcı güçleriyle yenilikleri ateşleyen, vizyonlarıyla geleceği şekillendiren iletişimciler yetiştirmektir. Hedefimiz yalnızca ülkemizin değil dünyanın en iyi iletişim fakülteleri arasında yer almaktır.

Fakültemizi ayrıcılıklı ve üstün kılan en önemli değerlerinin başında her biri kendi alanında söz sahibi, tanınmış iletişim akademisyenleri ve iletişim sektörünün deneyimli profesyonellerinden oluşan öğretim kadrosu gelmektedir.

Sinema ve Televizyon, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, İletişim Tasarımı, Fotoğraf ve Video, Yeni Medya Bölümleri'nden oluşan fakültemizde eğitim kuramsal ve uygulama dersleriyle birlikte yürütülmektedir. Uygulama derslerimiz, CATİ ve fokus grup araştırma laboratuarları, televizyon ve radyo stüdyoları, animasyon, kısa film ve temel tasarım atölyelerinde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz, profesyonel iletişim hayatının birer örneği olan bu uygulama ortamlarında kısa filmlerini, radyo programlarını, reklam ve halkla ilişkiler kampanyalarını, animasyon ve etkileşimli web sitelerini ve fotoğraflarını üreterek mezun olmaktadırlar. Başta tüm iletişim fakülteleri öğrencilerinin yarıştığı Aydın Doğan Genç İletişimciler ve Uluslar arası Reklamcılık Derneği (IAA) gibi bir çok yarışmada öğrencilerimizin kazandığı başarılar, alınan ödüller bizleri gururlandırmakta ve daha da iyi olmak için yüreklendirmektedir.

Bölümler


Henüz değerlendiren olmadı.İlk değendiren siz olun.