MATH 101 Calculus 1


Koç Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme

Genel Bilgiler


Calculus 1 (Kalkülüs ) dersi bir çok üniversitenin Fen Edebiyat, Mühendislik, İstisadi İdari Bilimler gibi bir çok fakultesinde okutulan önemli ve öğrencilerin zorlanabildiği derslerden biridir. Kalkülüs kelime anlamı olarak saymak, hesap yapmak için kullanılan taşlar anlamına gelir Latince ‘de. Calculus (Kalkülüs) dersi için matematiksel analize giriş denilebilir. Bu önemli üniversite dersinin içeriğini şu konular oluşturur: Fonksiyon, limit, türev, integral, diziler, seriler, vector kalkülüs… Calculus cebir, trigonometri ve analitik geometriyi baz almaktadır. Newton ve Leibniz calculus tarihinin önemli isimlerindendir.

 Peki, bir çok öğrenci neden bu derste zorlanır? Mühendisler ve temel bilimciler için çok önemli olan bu dersi başarıyla geçmek için, calculus öncesi bilgilerinden sağlam olması gereklidir. Bu nedenle bir çok öğrenci  bu alanda özel ders almayı tercih etmektedir.

Calculus dersi neden önemlidir? Calculus, bir çok modelde istisnasız kullanılabilir. Kullanıldığı önemli alanlar  ; doğa bilimleri , bilgisayar bilimleri , istatistik , mühendislik, ekonomi, iş yaşamı ve tıp gibi matematiksel analizin ve çözümlemenin gerekli olduğu bir çok alanda kullanılır.

MATH 101 Calculus 1 dersinden özel ders almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Henüz değerlendiren olmadı.İlk değendiren siz olun.