Yeditepe Üniversitesi


Model.Veri.Ad

İstanbul / Maltepe

Vakıf Üniversitesi

Kuruluş Yılı: 1996

www.yeditepe.edu.tr

Genel Bilgiler


Üniversite İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu. Lisans eğitimini 10 fakülte, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksek Okulu'ndaki 47 değişik programda yürüten üniversite lisans eğitimini Kayışdağı'nda ve Göztepe'de veriyor.

Eğitim dili genel olarak İngilizce olan üniversitede ayrıca Fransızca, Almanca ve İtalyanca eğitim yapan programlara da yer veriliyor. Yabancı dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler yabancı dil hazırlık programına devam ediyor.

Üniversitede kredi sistemi uygulanıyor. Buna göre her programın belirlediği zorunlu ve seçmeli derslerin karşılığı olan toplam kredi ile öğrenciler diploma almaya hak kazanır.

Öğrenciler ana lisans programlarına ek olarak ikinci bir dalda lisans diploması alma ya da bir yandal programında öğrenim görme fırsatına sahipler. Yeditepe lisans öğrencileri istedikleri ve gerekli koşulları yerine getirdikleri takdirde çift Anadal ve yandal programlarına girebilmekte, böylece kendi lisans programlarına ek olarak diğer alanlarda da eğitim yapma olanağı bulabilmekte.

Fakülteler


Resim Galeri


Henüz değerlendiren olmadı.İlk değendiren siz olun.